Gaviscon Likit

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Kalsiyum karbonat, Sodyum aljinat, Sodyum bikarbonat olan Gaviscon Likit, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, tahriş olmuş mide yüzeyini korur. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) hastalığında görülen ve gebelikte veya yemeklerden sonra meydana gelen (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi ve benzeri şikayetlerin tedavisinde uygulanır.

Gaviscon Likit Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) hastalığında görülen ve gebelikte veya yemeklerden sonra meydana gelen (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide veya göğüste yanma hissi, mide ekşimesi ve benzeri şikayetlerin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet  böbrek hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya  hipofosfatemi hastasıysanız, tuz kısıtlaması içeren diyete sahipseniz veya  midenizdeki asit seviyesi çok düşükse, ishal veya mide tıkanıklığı hastalığınız varsa  kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. Reklam
 5. Bir hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise veya daha da kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 6. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekimin önerdiği dozda uygulanabilir.

Gaviscon Likit’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Sıvı olarak hazırlanan ilacınızı, ilacın yanında bulunan ölçüm kabıyla almanız gerekir. İlacınızı yemeklerden sonra ve gece yatarken alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

Reklam

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi:   Kalsiyum karbonat, Sodyum aljinat, Sodyum bikarbonat

Ticari-Jenerik ismi: Gaviscon Likit

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
RIVAREM Kapsül
RIVAREM Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Rivastigmin olan RIVAREM Kapsül, beyindeki sinir hücrelerinin işlevlerini geliştirir. Bunama belirtisi olan kişilerin vücudunda genellikle...

CEFTINEX 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon
CEFTINEX 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Sefdinir olan CEFTINEX 250 mg/5 ml Oral Süspansiyon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu...

Kapat