Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Terbutalin sülfat olan Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör, solunum yollarındaki kasları gevşeterek solunumu geliştirir. nefes almayı kolaylaştırır. Astımlı hastalarda veya diğer benzer vakıalarda hastalık belirtilerini rahatlatır.

Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Astımlı hastalarda veya diğer benzer vakıalarda hastalık belirtilerini rahatlatır.
 3. Düzenli aralıklarla değilde, gerektiğinde kullanılmalıdır.
 4. Şayet yüksek tiroid, düzensiz kalp ritmi veya kalp hastalığı geçmişiniz veya şeker hastalığınız varsa; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 5. Tedavi süresi esnasında sigara içilen ortamdan uzak durmalı, soğuk ve kuru havada kalmamalı, tozlu havada solumamalı, hayvan tüyü ve benzeri alerjik vakıalardan  kaçınmalısınız.
 6. 3 yaşın altındaki çocuklarda  kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın kapağını döndürerek açınız ve inhaleri, ağzı yukarı gelecek biçimde dik tutunuz. Alttaki halkayı sonuna kadar döndürdükten sonra geriye çevirip, ilk konumuna getirerek inhalere bir dozluk ilaç dolmasını sağlayınız. İnhalerin ağız kısmını dişlerinizin arasına sokup, dudaklarınızı kapatınız ve ağzınızdan derin bir nefes almanız gerekir. İnhaleri ağzınızdan çıkarıp, nefesinizi dışarıya veriniz. İkinci bir uygulamayı yapmak için bir dakika bekleyiniz. Önerilen dozu aldıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında artış, kas krampları, kandaki potasyum seviyelerinde azalma, baş ağrısı ve titreme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Terbutalin sülfat
Ticari-Jenerik ismi: Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör

Bricanyl Turbuhaler Toz İnhalatör Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bricanyl-Turbuhaler-Toz-İnhalatör-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.