BENİFLEX Gargara

BENİFLEX Gargara neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Benzidamin hidroklorür olan BENFLEX Gargara, iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır. Ağız ve diş eti hastalıkları; diş eti iltihabının  tedavisi ve önlenmesi; dil iltihabı; ağız bölgesindeki operasyonlardan sonra; ağız hijyeninin sağlanması;  diş ile ilgili operasyonlardan sonra diş eti iyileşmesinin hızlanması;  protez kullanımından dolayı meydana gelen ağız içi iltihapları; diş çekimi ve diş tedavilerinde tedaviye yardımcı olmak; ağız içi yüzeylerinin iltihaplanması; kemoterapi, radyoterapi veya diğer nedenlerden dolayı meydana gelen ağız içi yüzeyi iltihapları; aft;  ağız boşluğu ve boğaz bölgesindeki rahatsızlıkların (boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, farenjit gibi) tedavisinde uygulanır.

BENFLEX Gargara Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır.
 3. Diş ile ilgili operasyonlardan sonra da  uygulanabilir.
 4. İlacı uyguladıktan sonra ağzınızda hoş olmayan bir tat oluşabilir. Bu tadı yok etmek için ağzınızı bir başka sıvı veya su ile çalkalamayınız. Bu durum ilacın etkinliğini azaltır.
 5. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız. Seyreltmeden kullanınız.  Ağzınızda bir dakika  kadar çalkalayınız. Daha sonra tükürünüz, yutmamaya dikkat ediniz. İlacı kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalamayınız, bir şey yeyip, içmeyiniz.
 6. Gözlerinize ve kulaklarınıza temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. İstenen sonucu almak için hekimin önerdiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Tedaviyi erken bırakmamalısınız. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 8. Tedavi süresi, hastalığın şiddetine göre ortalama 2-7 gün arasındadır; radyasyon mukozitlerinde tedavi, doktor gözetiminde 15-20 gün sürebilir.
 9. Şayet şiddetli karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce hekiminize sorun bildirmelisiniz.
 10. 12 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.
 11. Hamileyseniz veya hamilelik şüphesi varsa veya bebek emziriyorsanız;  kullanmak sakıncalıdır.

BENFLEX Gargara’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Seyreltilmeden (sulandırmadan) kullanılmaktadır.
 2. Bir ölçek (15 ml) gargara solüsyonu ile 20-30 saniye ağızda çalkalama velveya gargara yapıldıktan sonra kalan kısım dışarı atılır; yutulmaz. Doktor başka biçimde tavsiye etmediği takdirde, ihtiyaca göre bu işlem genellikle günde 2-3 defa 3-4 saat ara ile tekrarlanır; gerekiyorsa 5 defaya çıkılabilir.
  Tedavi süresi, vakasına göre ortalama 2-7 gün arasındadır; radyasyon mukozitlerinde tedavi, doktor gözetiminde 15-20 gün sürebilir.
 3. Şayet proteziniz var ise gargaranızdan bir miktar bardağa dökün. protezlerinizi  bir iki dakika bardaktaki  gargaranın içinde bırakınız. Ağzınızı da gargara ile çalkaladıktan sonra protezlerinizi bardaktan alıp ağzınıza yerleştirebilirsiniz.
 4. Yemekten sonra ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tat almada değişiklik, yanma hissi yaygın yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Benzidamin hidroklorür
Ticari-Jenerik ismi:  BENFLEX Gargara

 

Okuduğunuz ilaç: BENİFLEX Gargara
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/beniflex-gargara.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
BENİFLEX Gargara Google
BENİFLEX Gargara Yandex
Bugün: 20-Aug-2018 01:50:28
Ulusalarası saat: 19-08-18 22:50:28
Yazı tarihi ve Günü : 10 Mayıs 2018Perşembe

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TERMACET PLUS 250 mg Süspansiyon
TERMACET PLUS 250 mg Süspansiyon

Kullanımı : Etken maddesi Parasetamol olan TERMACET PLUS 250 mg Süspansiyon, 6 yaşından büyük çocuklarda ve tablet yutmada güçlük...

MEDIKINET RETARD 20 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Metilfenidat hidroklorür olan  MEDIKINET RETARD 20 mg Kapsül , beyinde ve sinirlerde bulunan hiperaktivite ve uyartı kontrolüne katkıda...

Kapat