CLİNOLEİC %20 IV İnfüzyonluk Lipid Emülsiyon

CLİNOLEİC %20 için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, CLİNOLEİC %20 ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; CLİNOLEİC %20 dozajı, yan etkisi, istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri CLİNOLEİC %20 hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) CLİNOLEİC %20, sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Kan ve Perfüzyon Solüsyonları,  Parenteral beslenme Çözeltileri, Beslenme Serumu ve Lipid Emülsiyonu şeklinde sınıflandırılmış olup, B05BA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CLİNOLEİC %20, BAXTER TURKEY RENAL HİZMETLER  firmasının ürünüdür. CLİNOLEİC %20

CLİNOLEİC %20 IV İnfüzyonluk Lipid Emülsiyon neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.