ALERTEC Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Feksofenadin hidroklorür  olan ALERTEC  Film Tablet, vücuttaki bir doğal histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin oluşumunu engeller. Hapşırma, burun akıntısı, burun, damak ve boğazda kaşıntı, gözlerde sulanma ve kızarıklık ve benzeri saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit) ile ilişkili belirtiler;  kaşıntı, deride kızarıklık ve benzeri nedeni belli olmayan kurdeşen ile ilgili belirtilerin tedavisinde kullanılan bir preparattır.

ALERTEC  Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bir doğal histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin oluşumunu engeller. Hapşırma, burun akıntısı, burun, damak ve boğazda kaşıntı, gözlerde sulanma ve kızarıklık ve benzeri saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit) ile ilişkili belirtiler;  kaşıntı, deride kızarıklık ve benzeri nedeni belli olmayan kurdeşen ile ilgili belirtilerin tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
 4. Tedaviniz boyunca greyfurt suyu, portakal suyu, limon ve  alüminyum veya magnezyum içeren antiasitleri tüketmekten kaçınmalısınız. Bu ürünler ilacın emilimini zorlaştırabilir.
 5. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Bu ilacı diğer alerji ilaçlarıyla veya soğuk algınlığı ilaçlarıyla beraber kullanmak sakıncalıdır. İlacınızı bu ilaçlarla beraber kullanmak aşırı dozda antihistaminik  kullanımına yol açabilir.
 7. İlacı, 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALERTEC  Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2.  Mide bulantısı, uyuşukluk hali, baş ağrısı ve sırt ağrısı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   Feksofenadin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALERTEC  Film Tablet

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.