ALEREX Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Bilastin olan ALEREX Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik rinitin (saman nezlesi) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanması ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.

ALEREX Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik; alerjik rinitin (saman nezlesi) belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanması ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.
  3. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya karaciğer hastalığınız  veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
  5. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

ALEREX Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber, kahvaltıdan bir saat önce aç karnına almanız gerekir. İlacı aldıktan bir saat sonrasına kadar hiç bir şey yemeyiniz. Günde bir tablet alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Baş ağrısı ve sersemlik ve benzeri  gibi yan  etkiler görülebilir.

.

Etken Maddesi:  Bilastin

Ticari-Jenerik ismi: ALEREX Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.