Etol Fort 400 mg Film Tablet

Etol Fort 400 mg Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Etodolak  olan Etol Fort 400 mg Film Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları gideren, iltihap önleyici ve ağrı kesici bir preparattır. Osteoartrit (eklemlerde harabiyet ve kireçlenme), romatoid artrit(iltihabi eklem hastalığı) ve ankilozan spondilit (daha çok omurga eklemlerinde sertleşme ile seyreden, ağrılı ilerleyici romatizma), kalça eklemi hastalığı belirti ve bulgularnın iyileştirilmesi ile akut gut artriti (gut hastalığına bağlı ağrılı eklem iltihabı), akut kas iskelet sistemi ağrıları (bel ağrısı, sırt ağrısı gibi), adet dönemi  ağrıları (Dismenore), ameliyat sonrası  görülen şişlik ve ağrılar ile hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen şişlik ve ağrıların tedavisinde kullanır.

Etol Fort 400 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları gideren, iltihap önleyici ve ağrı kesici bir preparattır.
 3. Ciddi kalp yetmezliğiniz, şiddetli böbrek veya  karaciğer yetmezliğiniz varsa veya kanama bozukluğu veya kan pıhtılaşma bozukluğunuz veya  astımınız varsa veveyaha önceden aspirin ve türevlerinden başka bir ilaç kullandığınızda astım atağı ve alerjik belirtiler görüldüyse veya süregelen iltihaplı bağırsak hastalığınız veya sindirim sistemi sorunlarınız (hazımsızlık, mide ekşimesi gibi)  varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 4. Geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, astım veya soluma güçlüğü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz ; hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 5. Kusma, ishal veya yeterli olmayan miktarda sıvı alımı nedenlerinden dolayı şiddetli derecede dehidrasyonunuz varsa (vücudun çok miktarda sıvı kaybı); kullanmak sakıncalıdır.
 6. By-pas ameliyatı öncesi ve sonrası ağrıların tedavisinde kullanmak sakıncalıdır.
 7. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri veya mide-bağırsak kanaması varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 8. Özellikle yaşlı hastalarda kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama veya delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir. Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Alkol ile beraber almamalısınız, mide hasarı riski artabilir.
 10. Kullanımı baş dönmesine ve sersemliğe sebebiyet verebileceğinden, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. 18 yaş altı çocuk ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılmamalıdır.

Etol Fort 400 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu midede yaratabileceği tahrişi azaltmak amacı ile tok karnına almanız gerekir.
 3. Erişkin dozu, 400 mg /gün, iki eşit doza bölerek veya tek doz olarak alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, sinirlilik, depresyon, halsizlik, yorgunluk, bulanık görme, kulak çınlaması, titreme, ateş, kaşıntı, döküntü, sık idrar, mide yanması, mide bulantısı, ishal, kabızlık  yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Etodolak
Ticari-Jenerik ismi: Etol Fort 400 mg Film Tablet

Etol Fort 400 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Etol-Fort-400-mg-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: Etol Fort 400 mg Film Tablet
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/etol-fort-400-mg-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Etol Fort 400 mg Film Tablet Google
Etol Fort 400 mg Film Tablet Yandex
Bugün: 26-Apr-2018 12:23:21
Ulusalarası saat: 26-04-18 09:23:21
Yazı tarihi ve Günü : 9 Nisan 2018Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
WINCEF PLUS Film Kaplı Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Seftibuten, Klavulanik Asit olan  WINCEF  PLUS Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit gibi...

ALEFORT Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Alendronat sodyum, Vitamin D3 olan ALEFORT  Efervesan Tablet, kemiğin  güçlenmesini sağlayan ve kemik erimesini  önleyen bir...

Kapat