Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul

Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Granisetron hidroklorür olan Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyen bir preparattır. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.

Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kanser hastalarına kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusmanın önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için uygulanır.
 3. Yakın tarihte mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız bu ilacın kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyabilirsiniz
 4. Yakın tarihte mide veya bağırsak ameliyatı olduysanız; kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere gereksinim duyabilirsiniz
 5. Dolasetron, ondansetron, palonosetron ve tropisetron etken maddeli ilaçlara alerji durumu varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı bağırsak hareketlerinizi yavaşlatabilir. Şayet bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan bağırsak hareketlerinde sorunlarınız varsa; kullanmadan önce sorun hakkında hekiminize bilgi veriniz.
 7. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toplar damara infüzyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, uykusuzluk, karaciğer fonksiyonlarında kan testleri ile gösterilen değişiklikler, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Granisetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul

Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

emetril-3-mg-3ml-infuzyon-cozeltisi-iceren-ampul-ilac-prospektusu

Okuduğunuz ilaç: Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/emetril-3-mg3ml-infuzyon-cozeltisi-iceren-ampul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul Google
Emetril 3 mg/3ml İnfüzyon Çözeltisi İçeren Ampul Yandex
Bugün: 25-May-2018 19:09:05
Ulusalarası saat: 25-05-18 16:09:05
Yazı tarihi ve Günü : 16 Nisan 2018Pazartesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
PARCETOL Şurup

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol olan PARCETOL Şurup, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan bir preparattır. Süt çocukları...

MAXAIR 200 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Budesonid olan MAXAIR 200 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, vücutta iltihabi vakıalara sebep olan maddelerin salınmasını engelleyerek...

Kapat