ZEVESIN 10 mg Film Tablet

Kullanımı :

Etken maddesi Solifenasin süksinat olan ZEVESIN 10 mg Film Tablet, idrar torbasının aşırı çalışmasından (aşırı aktif mesane sendromu) kaynaklanan sık idrara çıkma ihtiyacı, sıkışarak tuvalete gitme ve zamanında tuvalete yetişememe durumunda  idrar kaçırma rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır. Aşırı çalışan idrar torbasının faaliyetini azaltır ve idrar torbanızı kontrol altına alabilmenizi temin eder. İdrar yollarındaki spazmı giderici  (üriner antispazmotik) bir preparattır.

ZEVESIN 10 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İdrar torbasının aşırı çalışmasından kaynaklanan sık idrara çıkma ihtiyacı, sıkışarak tuvalete gitme ve zamanında tuvalete yetişememe durumunda  idrar kaçırma rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet ciddi böbrek hastalığınız varsa veya diyalize giriyorsanız yada ciddi karaciğer hastalığı, ciddi mide veya bağırsak hastalığı veya miyastenia gravis adı verilen bir kas hastalığınız varsa veya yüksek göz içi basıncı hastalığı  veya idrara çıkamama vakıalarından herhangi biri varsa; bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet ciddi böbrek hastalığınız veya karaciğer hastalığınız varsa veya
  Reklam
  mide veya bağırsak hastalığınız, sindirim sisteminde bir tıkanma (kabızlık) veya mesanede tıkanma (idrara çıkma zorluğu) varsa; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 5. İlacın içeriğinde  laktoz bulunur. Şayet daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı dayanıksızlığınız olduğu söylenmişse; kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Kullanımı bulanık görme, nadiren sersemlik ve yorgunluk gibi yan etkilere sahip olduğundan, araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.

ZEVESIN 10 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.
 3. Günlük önerilen doz: günde 1 kez 5 mg lık 1 tablettir.
  Reklam
  Gerekli görüldüğünde doz günde 1 kez 10 mg a çıkarılabilir.
 4. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ağız kuruluğu, bulanık görme yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Solifenasin süksinat
Ticari-Jenerik ismi: ZEVESIN 10 mg Film Tablet

ZEVESIN 10 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ZEVESIN 10 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon
REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon

Kullanımı : Etken maddesi  Potasyum bikarbonat, Sodyum aljinat olan REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, tahriş olmuş mide yüzeyini korur. Reflü...

INH 100 mg Tablet
INH 100 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi İzoniyazid olan INH 100 mg Tablet, tüberküloza neden olan Mycobacterium tüberculosis adlı bakterinin büyümesini engelleyerek...

Kapat