TUSEBRON Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Oksolamin fosfat olan TUSEBRON Şurup, öksürük giderici bir preparattır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi vakıaları önler. Grip ve soğuk algınlığına bağlı öksürük, sigara kullanımına ve hava kirliliğine bağlı öksürük, boğmaca, bronşektazi hastalığına bağlı öksürük, kronik bronşite bağlı öksürük ve solunum yollarının iltihabi hastalıklarına bağlı öksürük vakıalarında uygulanır.

TUSEBRON Şurup Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Öksürük giderici bir preparattır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi vakıaları önler.
 3. İlacın hafif lokal anestezik özelliği mevcuttur. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.
 4. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, doktor ile görüşünüz.
 5. Bu ilaç mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya mide veya bağırsak sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Bu ilaç 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

TUSEBRON Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. İlacı bir ölçüm kabı veya doz ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Midede tahriş riskini azaltmak için ilacı yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme (halüsülasyonlar) ve benzeri yan etkilerde derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat

Ticari-Jenerik ismi: TUSEBRON Şurup

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.