TRILEPTAL Film Tablet

TRILEPTAL Film Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı:

Etken maddesi Okskarbazepin olan  TRILEPTAL Film Tablet, istem dışı kasılmalara neden olan  beyindeki uyartıları yavaşlatarak, istem dışı kasılmaları  önleyen ve durduran antiepileptik bir preparattır.  Yetişkinlerde görülen Grand mal  epilepsi (bilinç kaybı ve kaslardaki  artan kasılmaların meydana getirdiği kol ve bacaklarda istem dışı kasılmalarla ayırt edilen nöbet.) ve petit mal epilepsi; 4-16 yaş arası çocuklarda ve yetişkinlerde görülen  istem dışı kasılmaların eşlik ettiği veya etmediği basit parsiyel nöbetler (vücudun belirli bir yerinde başlayan ve başladığı yerde de kalabildiği ve benzeri ilerleyerek vücudun yarısına yayılabilen bir epilepsi türü) ve kompleks parsiyel nöbetler (basit parsiyel nöbetlere bilinç bulanıklığı ve bilinç kaybının eşlik ettiği nöbetler)  ile ilgilidir.

TRILEPTAL Film Tablet Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. İstem dışı kasılmalara neden olan  beyindeki uyartıları yavaşlatarak, istem dışı kasılmaları durduran veya  önleyen antiepileptik bir preparattır.
 3. Bu ilacı kullanırken alkol almamalısınız.Çünkü  alkol kan seviyelerinde değişikliklere yol açabilir.
 4. Karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz ki, doktorunuz duruma göre doz ayarlamaları yapılabilsin.
 5. Bu ilacın hastalığınızı iyileştirdiğinden emin olabilmeniz için düzenli olarak kan tahlilleri yaptırmanız gereklidir. Karaciğer fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 6. İlacı kullanırken  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme ve benzeri yeni yada daha da artan rahatsızlıklara sahipseniz  derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Bu ilacı hastalık nöbetleri için kullanıyorsanız iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile ilacın alımına devam ediniz. Çünkü ilacın alımını durdurursanız hastalık nöbetlerinde artış görülebilir.
 8. Yanınızda acil vakıalar için bu ilacı kullandığınızı belirten kimlik kartı ve bilgilendirme bilekliği taşımalısınız.
 9. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir ve bu durum gebelikle sonuçlanabilir. İstenmeyen bir  gebeliği önlemek için hormonal olmayan kondom, diyafram, spermisid gibi  doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.
 10. Bu ilacı 2 yaşından küçük çocuklara vermeyiniz.
 11. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Şayet araç veya makine kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız. Doğmamış bebek için zararlı olabilir. Şayet bebek emziriyorsanız, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

TRILEPTAL Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemek sırasında veya aç karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi
 2. Endişe, kaygı, telaş, heyecan agresif, hiperaktif hissetme hali, intihar ve kendine zarar verme düşüncesi oluşması  veya ruh halinde ve davranışlarda değişiklikler , güçsüzlük, halsizlik, koordinasyon eksikliği, artan veya kötüleşen hastalık nöbetleri, bilinç bulanıklığı ve hepatit (karaciğer iltihabı) gibi yan etkiler görülebilir. Tıbbi yardım için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Okskarbazepin

Ticari-Jenerik ismi: TRILEPTAL Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: TRILEPTAL Film Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/trileptal-film-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
TRILEPTAL Film Tablet Google
TRILEPTAL Film Tablet Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:42:06
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:42:06
Yazı tarihi ve Günü : 8 Aralık 2017Cuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Cleocin-T %1 Topikal Çözelti

Kullanımı : Etken maddesi  Klindamisin fosfat olan Cleocin-T  %1 Topikal Çözelti, cilt üzerinde meydana gelen bakterilerin gelişmesini engelleyen antibiyotik bir...

PIXART 30 mg Tablet
PIXART 30 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Pioglitazon hidroklorür olan PIXART 30 mg Tablet,insüline bağımlı olmayan Tip 2 şeker  hastalığı (diyabet Tip...

Kapat