NOSPAZM 40 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Otilonyum bromür  olan  NOSPAZM 40 mg Film Tablet, sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm (kasılma) giderici ve sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenleyici bir preparattır. Karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı ve benzeri belirtilerle ayırt edilen  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile ayırt edilen olan diğer sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde uygulanır.

NOSPAZM 40 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sindirim sistemindeki düz kasları etkileyerek çalışan spazm (kasılma) giderici ve sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenleyici bir preparattır.
 3. Reklam
 4. Mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet göz tansiyonunuz (glokom) veya prostat büyümesi varsa veya şeker hastasıysanız  veya mide çıkışında tıkanıklık ve benzeri rahatsızlıklarınız varsa, hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.
 6. Çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için kullanılması tavsiye edilmez. Hekiminize sormadan kesinlikle  kullanmak sakıncalıdır.

NOSPAZM 40 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden 20 dakika önce almanız gerekir.
 3. Ağrılı kasılmaların azaltılması için günde 2-3 kere 1 tablet,

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi:  Otilonyum bromür

Ticari-Jenerik ismi: NOSPAZM 40 mg Film Tablet

NOSPAZM 40 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

nospazm-40-mg-film-tablet-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TYOFLEX Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Tiyokolşikosid olan  TYOFLEX Ampul,  omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici bir preparattır....

PLEGICIL Damla

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Asepromazin Maleat olan PLEGICIL Damla, beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek psikotik  bozuklukların düzeltilmesini sağlayan antipsikotik (Nöroleptik) etkili...

Kapat