RESTMAX 400 mg Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Feniramidol etken maddeyi içinde bulunduran RESTMAX ağrı kesici, kas gevşetici özelliği ile ani kas tutulmalarında kaslardaki ağrı ve gerginliklerin tedavisinde, spazm halindeki  iskelet kasının işlevinin rahatlatılmasında uygulanır. RESTMAX, fizik tedavi ve benzeri kas iskelet sistemindeki diğer tedavilere yardımcı olarak da uygulanabilir. RESTMAX 400 mg Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar : Etken maddesine karşı daha önce bir duyarlılık oluştuysa veya karaciğer hastalığınız var ise; RESTMAX almamalısınız. Emzirme ve hamilelik dönemlerinde RESTMAX’ı hekime sormadan kullanmak sakıncalıdır. RESTMAX, baş dönmesi veya sersemlik ve benzeri etkilere neden olabileceğinden makine veya araç kullanmak vb. aktiviletelerde tedbirli davranınız. Etkileşim: RESTMAX antikoagülanlar,

RESTMAX 400 mg Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.