PROCTOLOG REKTAL Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Ruskogenin, Trimebutin olan PROCTOLOG REKTAL Krem, anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda uygulanır.

PROCTOLOG REKTAL Krem Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda uygulanır.
  3. İlacın kullanımı, diğer anal hastalıkların iyileştirilmesine ara verilmesini gerektirmez.
  4. İlacı hastalık belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. İlacı kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse hekiminize danışmakta fayda vardır.
  5. Çocuklarda kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır. Hamilelikte kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle uygulanabilir.

PROCTOLOG REKTAL Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz.  İlacınızı, parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek anal  bölgeye sürünüz. İlacı hastalık belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Ruskogenin, Trimebutin

Ticari-Jenerik ismi: PROCTOLOG REKTAL Krem

PROCTOLOG REKTAL Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PROCTOLOG REKTAL Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.