PROCTOLOG Supozituvar

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Ruskogenin, Trimebutin olan PROCTOLOG Supozituvar, anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda uygulanır.

PROCTOLOG Supozituvar Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Anal bölgedeki (makat) ağrı, kaşıntı ve şişkinlik ile belirgin anal (makat) bölgede gelişen iç ve dış hemoroid (basur), çatlak ve iltihaplı hastalıklarda uygulanır.
 3. Bu ilacın kullanımı, diğer anal hastalıkların iyileştirilmesine ara verilmesini gerektirmez.
 4. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. İlacı kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse hekiminize danışmakta fayda vardır.
 5. Reklam
 6. Bu ilacın çocuklarda kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız. Hamilelikte kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle uygulanabilir.

PROCTOLOG Supozituvar’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. İlacı hastalık belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez makat bölgesine uygulayınız.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede yanma, kaşıntı ve kızarıklık  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Ruskogenin, Trimebutin

Ticari-Jenerik ismi: PROCTOLOG Supozituvar

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ZINXX 50 mg 40 Kapsül
ZINXX 50 mg 40 Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : ZINXX 50 mg 40 Kapsül, çinko ilacı olup, Kapsüllerden her birinde 50 mg çinko sülfat bulunmaktadır. Vücudunda çinko...

MOMENTUM Losyon
MOMENTUM Losyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Mometazon furoat  olan MOMENTUM Losyon, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı...

Kapat