PK-MERZ  I.V. İnfüzyon Çözeltisi

PK-MERZ  I.V. için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PK-MERZ  I.V. ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; PK-MERZ  I.V. dozajı, yan etkisi, istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri PK-MERZ  I.V. İnfüzyon Çözeltisi hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) PK-MERZ  I.V. İnfüzyon Çözeltisi’ne ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü) PK-MERZ  I.V. İnfüzyon Çözeltisi Formülü: Amantadin sülfat(200 mg) ilacın aktif maddesidir,  yardımcı maddeleri ise, enjeksiyonluk su ve sodyum klorür. PK-MERZ  I.V. ambalajı: karton kutuda 500 ml’lik 2 plastik şişe bulunan karton kutuda piyasaya sunulmuştur. 1. PK-MERZ  I.V. İnfüzyon

PK-MERZ  I.V. İnfüzyon Çözeltisi neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.