ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon

ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Siprofloksasin olan  ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi), böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları, genital bölge enfeksiyonları, cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları, karın içi enfeksiyonları, kemik ve eklem enfeksiyonları, kanda meydana gelen enfeksiyonlar (septisemi), bağışıklık sisteminin zayıflamış olan hastalarda oluşabilecek enfeksiyonların önlenmesi  ve iyileştirilmesi, bağışıklık sistemi baskılanmış hastaların bağırsak enfeksiyonları ve göz enfeksiyonları tedavisinde uygulanır.  Yetişkinlerde ve çocuklarda, solunum yolu ile geçen şarbonun ortaya çıkışını azaltmak ve ilerlemesini yavaşlatmak için de uygulanır.  Ek olarak, 1-17 yaş arası çocuklarda komplike idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek enfeksiyonlarının 2. ve 3. basamak tedavisinde, kistik fibrozisin P. aentginosa adlı bakteriye bağlı akciğer alevlenmesi tedavisinde uygulanır.

ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Şayet antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, eklem hastalığı, şeker hastalığı, epilepsi (sara) hastalığı veya sinirsel bir hastalığınız varsa veya kas güçsüzlüğü hastalığı (Miyastenia Gravis hastalığı)  veya aritmi (anormal kalp ritmi) geçmişiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Tizanidin etken madde içeren (kas gevşetici)  ilaçlarla beraber kullanılmaz.
 5. Şarbon mikrobuna maruz kalındıysa veya şarbon mikrobuna maruz kalındığından  şüphe  ediliyorsa en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır.
 6. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 7. İlacın kullanımı vücutta enfeksiyonlarla mücadele eden kan hücrelerinin azalmasına neden olabilir. Bu durum yaralanmalarda daha kolay kanamalara ve  etrafınızdaki hasta veya enfeksiyonlu kişilerden daha kolay hastalık kapmanıza neden olabilir. İlacın kullanımı sırasında kan değerlerinizin çok fazla düşmediğinden emin olabilmek için düzenli aralıklarla kan tahlili yaptırınız.
 8. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet tedaviniz sırasında hamile kalırsanız veya hamilelik şüphesi varsa acil olarak hekimi haberdar ediniz. Hamilelerde kullanımı, doğmamış bebek için zararlı olabilir.  Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Damar içine uygulanır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı ve ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Siprofloksasin

Ticari-Jenerik ismi: ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon

ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ROXIN 400 mg 200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Okuduğunuz ilaç: ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/roxin-400-mg200-ml-i-v-infuzyon-cozeltisi-iceren-flakon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon Google
ROXIN 400 mg/200 ml I.V. İnfüzyon Çözeltisi İçeren Flakon Yandex
Bugün: 20-Jan-2019 18:56:34
Ulusalarası saat: 20-01-19 15:56:34
Yazı tarihi ve Günü : 31 Ekim 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
TRENTAL CR 600 mg Film Tablet
TRENTAL CR 600 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Pentoksifilin olan TRENTAL CR 600 mg Film Tablet, kandaki kırmızı kan hücrelerinin (alyuvarların) şeklini değiştirir...

Hipokort Krem

Kullanımı: Etken maddesi  Hidrokortizon asetat olan Hipokort Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı bir...

Kapat