PK-MERZ 100 mg Tablet

PK-MERZ için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, PK-MERZ ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; PK-MERZ dozajı, dozu; yan etkisi, istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri PK-MERZ 100 mg Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) PK-MERZ 100 mg Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü) PK-MERZ  Formülü: Etken maddesi: amantadin sülfat(100 mg) , yardımcı maddeleri ise,  Kroskarmeloz sodyum, Mikrokristalize selüloz, laktoz monohidrat, patates nişastası, poloidal anhidröz silika, Jelatin, Magnezyum stearat Koloidal anhidröz silika, talk,  polivinilpirolidon. Tablet kaplaması: Magnezyum stearat, Butilmetakrilat-(2-dimetil-aminoetil)-metakrilat-metilmetakrilat-kopolimer, Titanyum-IV-oksit, Yellow Orange ve

PK-MERZ 100 mg Tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.