ANORO ELLIPTA 62.5/25 mcg Kullanıma Hazır İnhalasyon Tozu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi umeklidinyum (62,5 mcg) ve vilanterol (25 mcg)  olan ANORO ELLIPTA, KOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalığı) tedavisinde uygulanır. Akciğerlere hava giriş çıkışını kolaylaştırarak solunum yollarının açılmasını temin eder.  Bu durum, ciddi ve uzun dönemli bir akciğer hastalığı olan ve nefes almada zorluk ile seyreden KOAH belirtilerinin iyileşmesine yardımcı olacaktır. ANORO ELLIPTA düzenli olarak kullanıldığında, KOAH ile ilgili nefes alma zorluklarını en aza indirebilir. ANORO ELLIPTA’yı KOAH’nın ani ataklarında kullanmak sakıncalıdır. Ani ataklar için salbutamol ve benzeri hızlı etkili  inhaler ilacınızı her zaman yanınızda bulundurunuz. ANORO ELLIPTA 62.5/25 mcg Kullanıma Hazır İnhalasyon Tozu Kullananlar için Uyarılar : İlaçtaki etken

ANORO ELLIPTA 62.5/25 mcg Kullanıma Hazır İnhalasyon Tozu neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.