N-FESS 4 mg Pediatrik Oral Granül

Kullanımı :

Etken maddesi  Montelukast sodyum olan N-FESS 4 mg  Pediatrik Oral Granül, polen ve benzeri alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir preparattır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri takdirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak vakıalara neden olur. 12 ay ve 5 yaş aracı çocuklarda hafif ve orta şiddetteki  inatçı astımın önlenmesinde, sürekli tedavisinde ve diğer tedavilere cevap  alınamaması halinde  ilave tedavi olarak; 2 ila 5 yaş arası çocuklarda mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) tedavisinde; 6 aylık ve üzeri bebeklerde ve daha büyük hastalarda yıl boyu devam eden alerjik rinit belirtilerinin (burun akıntısı, tıkanması ve kaşınması, hapşırık gibi) tedavisinde uygulanır.

N-FESS 4 mg  Pediatrik Oral Granül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Şayet çocuğunuzun astımı varsa veya astımı asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
 3. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman çocuğunuzun yanınızda bulundurunuz.
 4. 6 aydan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 5. Fenobarbital, fenitoin (epilepsi tedavisinde uygulanır) veya rifampisin (tüberküloz tedavisinde uygulanır)
  kullanıyorsanız; bu ilacı almadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

N-FESS 4 mg  Pediatrik Oral Granül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Paketi kullanacağınız zaman açınız. Doğrudan ağız içine uygulanabileceği ve benzeri çocuklara, hazır mama veya anne sütü içinde çözündürülerek veya 1 kaşık elma püresi, havuç püresi gibi yumuşak gıdalardan biriyle karıştırılarak verilebilir. Ancak hazırlandıktan sonraki 15 dakika içinde tüketilmelidir. Hergün aynı saatte günde 1 kez alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, mide ağrısı, mide yanması, mide ve bağırsak şikayetleri, grip ve üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, deride döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Montelukast sodyum
Ticari-Jenerik ismi: N-FESS 4 mg  Pediatrik Oral Granül

N-FESS 4 mg  Pediatrik Oral Granül Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

n-fess-4-mg-pediatrik-oral-granul-kullanma-talimati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FULLCEF 600 mg Film Kaplı Tablet
FULLCEF 600 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Sefdinir olan FULLCEF 600 mg Film Kaplı Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi...

ATOMINEX 60 mg Kapsül
ATOMINEX 60 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Atomoksetin olan ATOMINEX 60 mg Kapsül, beyinde ve sinirlerde bulunan hiperaktivite ve uyartı kontrolüne katkıda bulunan...

Kapat