Multiflex ERMOLOC Premiks 10 mg/mL IV infüzyon için çözelti

Esmolol hidroklorür isimli aktif maddeyi içinde bulunduran Multiflex ERMOLOC Premiks İ.V, sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Beta Blokerler, Beta Bloker Ajanlar, Beta blockerler (selektif) ve Esmolol şeklinde sınıflandırılmış olup, C07AB09 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz Multiflex ERMOLOC Premik, MAGNA PHARMA İLAÇ SANAYİ  firmasının ürünüdür. ERMOLOC I.V Bileşimi: etken maddesi Esmolol( 2500 mg), yardımcı maddeleri ise; Sodyum klorür, sodyum asetat trihidrat, sodyum hidroksit asit veya hidroklorik asit, enjeksiyonluk su ve glasiyel asetik asit bileşenlerinden oluşmaktadır. Endikasyon bilgisi: beta blokörlerin fenoksi propanolamin sınıfına dahil ERMOLOC, postoperatif, İntraoperatif ve Supraventriküler taşikataşirdi

Multiflex ERMOLOC Premiks 10 mg/mL IV infüzyon için çözelti neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.