Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Sultamisilin  olan  Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı,bademcik iltihabı, bronşit, faranjit,  zatürre ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları, böbrek iltihabı ve  idrar kesesi iltihabı ve benzeri idrar yolu enfeksiyonları , karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, bel soğukluğu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları ve ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonların iyileştirilmesi ile ilgilidir.

 

Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. Sinüzit, orta kulak iltihabı,bademcik iltihabı, bronşit, faranjit,  zatürre ve benzeri solunum yolu enfeksiyonları, böbrek iltihabı ve  idrar kesesi iltihabı ve benzeri idrar yolu enfeksiyonları , karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar, bel soğukluğu, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları ve ameliyat sonrasında oluşabilecek enfeksiyonların iyileştirilmesi ile ilgilidir.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet Mononükleoz, karaciğer veya böbrek hastalığı,  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal,  ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz.
 5. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 6. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamıyla temizlenmeden de hastalık belirtilerinizde iyileşme olabilir.
 7. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Şişeyi iyice çalkalayınız. Daha sonra şişenin üzerindeki işaretli bölgeye kadar kaynatılmış soğutulmuş  suyu doldurunuz. İlacın kapağını kapatıp tozun çözünmesi için tekrar  iyice  çalkalayınız. İlacınız kullanıma hazırdır. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için doz ölçüm kabıyla almak zorundasınız. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle beraber baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız,derhal hekiminize durumu bildirmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Sultamisilin

Ticari-Jenerik ismi: Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

Okuduğunuz ilaç: Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/duobak-oral-suspansiyon-hazirlamak-icin-kuru-toz.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Google
Duobak Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Yandex
Bugün: 19-Jul-2018 20:40:34
Ulusalarası saat: 19-07-18 17:40:34
Yazı tarihi ve Günü : 12 Nisan 2018Perşembe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Telzir Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Fosamprenavir kalsiyum olan Telzir Film Tablet, HIV hücrelerinin vücutta üremesini önleyen bir preparattır. AIDS hastalığına...

PIYELOSEPTYL Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi   Nitrofurantoin olan  PIYELOSEPTYL Kapsül, vücuttaki bakterilerle mücadele eden antibiyotik bir preparattır. İdrar torbası ile idrar yolunun diğer...

Kapat