MEXİTİL Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Meksiletin hidroklorür olan MEXİTİL Kapsül, kalp karıncıklarıyla ilgili kalp ritm bozukluklarında kullanılan bir preparattır.

MEXİTİL Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Kalp karıncıklarıyla ilgili kalp ritm bozukluklarında kullanılan bir preparattır.
  3. Şayet dengeli olmayan karaciğer sirozu hastalığınız varsa veya ağır böbrek yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı sırasında, karaciğer yetmezliği olan veya karaciğer enzimleri yükselmiş olan hastalar yakından takip edilmelidir. Düzenli aralıklarla karaciğer fonksiyon testlerinizi yaptırmalısınız.
  5. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

MEXİTİL Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı bir bardak dolusu su  ile beraber tercihen yemeklerden sonra almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Kalp ritm bozukluğunda ağırlaşma ve kalp yetmezliğinde ağırlaşma  vakıalarında  tıbbi yardım almak için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Meksiletin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  MEXİTİL Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.