Losec Enjektabl Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Omeprazol olan Losec Enjektabl Flakon, midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışır. Aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.) hastalığı, mide asidinin yemek borusuna zarar vermesinden dolayı meydana gelen eroziv yemek borusu iltihaplanması vakıalarıyla ilgili bir preparattır. Ek olarak mide ülseri hastalığı tedavisinde antibiyotiklerle beraber verilebilir.

Losec Enjektabl Flakon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.) hastalığı, mide asidinin yemek borusuna zarar vermesinden dolayı meydana gelen eroziv yemek borusu iltihaplanması vakıalarıyla ilgili bir preparattır. Ek olarak mide ülseri hastalığı tedavisinde antibiyotiklerle beraber verilebilir.
 3. İlacınızı hekimin tavsiye ettiği sürece kullanınız. Tedaviniz tamamlanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir.
 4. Tedavi sırasında mide ekşimesi ve göğüste ağrılı yanma hissi sıklıkla kalp krizinin erken belirtileriyle karıştırılır. Şayet göğüs ağrısı veya ağırlık çökmesi hissi, baş dönmesi, kol ve/veya omuza yayılan ağrı, terleme, bulantı, kusma, genel olarak hasta hissetme ve benzeri belirtilere sahipseniz  tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurun.
 5. Bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan  küçük çocuklara vermeyiniz.
 6. Şayet karaciğer veya kalp hastasıysanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. Doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 7. Hırıltılı nefes sesi ile beraber mide ekşimesi, göğüste ağrılı yanma hissi,bulantı, kusma, mide ağrısı, kilo kaybı, göğüs ağrısı, 3 aydan fazla süredir devam eden mide ekşimesi ve göğüste ağrılı yanma hissi, kan veya kahve telvesi benzeri kusma, kanlı veya siyah dışkı, yutma sırasında sıkıntı veya ağrı  rahatsızlıklarına sahpseniz hekimin tavsiyesi olmadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Losec Enjektabl Flakon’ un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç toplardamar içine  verilmek suretiyle uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, şişkinlik,  baş ağrısı, ishal  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   Omeprazol

Ticari-Jenerik ismi: Losec Enjektabl Flakon

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.