Locacortene Vioforme Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Flumetazon pivalat-Kliokinol olan Locacortene-Vioforme Krem, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini gideren, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir. Ek olarak mantar ve bakterilere karşı mücadele ederek, mantar ve bakterilerin cilt üzerinde gelişmelerini önler. Böcek ısırmaları ve sokmaları; belli bir bölgeyle sınırlı sürekli kaşınmaya bağlı egzama; iltihap ile belirgin mantar kaynaklı cilt hastalığı;  ciltte iltihap oluşturan enfeksiyonlar (örneğin: bulaşıcı cilt hastalığı impetigo);  derinin kıvrım yaptığı veya birbirine temas ettiği yerlerde görülen, derinin deriye sürtünmesinden kaynaklanan deri iltihapları (intertrigo); dış çevrede bulunan maddelerle temas sonucu meydana gelen veya alerjik kökenli deri iltihabı (kontakt egzama, bebek bezi pişikleri gibi); kronik iltihaplı cilt hastalığı (atopik dermatit); kronik iltihaplı cilt hastalığı olan atopik egzama; yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısmında görülen, fakat kesin nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan Unna hastalığı tedavisinde uygulanır.

 

Locacortene-Vioforme Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini gideren, kaşıntı önleyici ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir kremdir.
 3. Bu ilacı bir haftadan daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır. Geniş veya aşınmış cilt yüzeylerine uygulamaktan kaçınmalısınız.
 4. İlacı ağzınıza, burnunuza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 6. Bu ilaç kulak zarının delik olduğu vakıalarda dış kulak kanalına uygulanmamalıdır.
 7. Bu ilacı 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. Şayet, karaciğer yetmezliğiniz, böbrek yetmezliğiniz veya yağlara karşı aşırı duyarlı cilt, herhangi bir cilt enfeksiyonu veya kısa sürede gelişen ve sıvı sızıntısının olduğu bir deri hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 9. Şayet bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır.
 10. Kremi uygulamaya başladıktan sonra bir hafta içinde belirtilerinizde iyileşme görülmezse veya daha da kötüleşirse acil olarak hekiminize başvurmanız gereklidir.
 11. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz.
 12. Şayet herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, zona gibi), cilt tüberkülozu, gül hastalığı (rozase), frengi (sifiliz), akne vulgaris, iyoda alerji ve kortikosteroidlere alerji  durumu varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Locacortene-Vioforme Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle sürünüz. Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz. Şayet bir bebeğin, çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Alerji (kontakt alerjisi) belirtilerine maruz kalırsanız, ilacın kullanımını durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Flumetazon pivalat-Kliokinol
Ticari-Jenerik ismi:  Locacortene-Vioforme Krem

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.