Expigment Krem % 4

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Hidrokinon olan Expigment Krem % 4, deride veya dokuda pigmentlerin (saç, alyuvarlar, iris ve benzeri yapılara rengini veren veya doku veya bakterilerle ilgili araştırmalara dair boyama işlemlerinde veya boyalarda kullanılan renk verici madde.) aşırı derecede artması sonucu ciltte meydana gelen koyu renkli lekelerin renginin açılmasını sağlayan bir preparattır. Deride lekeler halinde veya yaygın biçimde görülen koyu renkli – siyahımsı renklenmeler (melazma); yüzde ve diğer bölgelerde, deri üzerinde düzensiz şekil ve büyüklüğe sahip koyu kahverengi lekeler şeklinde ortaya çıkan renk değişiklikleri (kloazma) ve yaşlanmadan dolayı meydana gelen çillerin tedavisinde uygulanır.

 

Expigment Krem % 4 Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Deride lekeler halinde veya yaygın biçimde görülen koyu renkli – siyahımsı renklenmeler (melazma); yüzde ve diğer bölgelerde, deri üzerinde düzensiz şekil ve büyüklüğe sahip koyu kahverengi lekeler şeklinde ortaya çıkan renk değişiklikleri (kloazma) ve yaşlanmadan dolayı meydana gelen çillerin tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı, kurumuş, çatlamış, rüzgar yanığı, güneş yanığı veya açık yaralı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. Şayet  böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığınız  var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 5. İlacın ağı içi, burun içi  ve gözünüze temasından kaçınmalısınız. Şayet ilaç ağzınıza ve gözünüze temas etmişse bol su le yıkayınız.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 7. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 8. Ciltte açılan rengin tekrar koyulaşmasını önlemek için tedavi sırasında ve tedavi sonrasında güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız. Güneşe çıkmanız gerekiyorsa güneş koruyucu kremler sürmelisiniz ve koruyucu elbiseler giymelisiniz.
 9. Bu ilacı güneşte yanmayı önlemek için kullanmak sakıncalıdır.
 10. İki aylık düzenli koruma sonucu tedavi edilen bölgede renk açılması  veya beyazlama görülmez ise ilacın alımına son vermelisiniz.
 11. 12 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız. Gebelik döneminde kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir.

Expigment Krem % 4’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kremi temiz ve kuru cilde uygulayınız. Tedavi edilecek bölgenin dışına taşmayacak biçimde ilacı ince bir tabaka halinde hafifçe sürünüz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 2. Tedavi edilen bölgede  hafif yanma, batma ve kızarıklık seyrek görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Hidrokinon

Ticari-Jenerik ismi:  Expigment Krem% 4

Expigment Krem% 4 Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Expigment-Krem-4-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.