DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester olan  DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel), cilt üzerindeki yara izlerini yumuşatıp, düzgünleşmesine ve bu bölgedeki kaşıntı, ağrı ve rahatsızlık hissinin tedavisine yardımcı olup,  kızarıklığın azaltılmasını temin eder. Görünmeyen, kokusuz ve yağsız bir tabaka oluşturur. Kabarmış yara izlerini yumuşatmaya, kırmızı ve koyu renkli yara izlerinin renginin açılmasına yardımcı olur. Yeni iyileşen veya olgunlaşmamış belirgin yara izlerinde yara izi oluşumunu önleyici bir üründür.  Ameliyat sonrası meydana gelen yara izleri,  darbeden dolayı meydana gelen yara izleri ve  yanık izleri tedavisinde uygulanır.

DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)     Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ameliyat sonrası meydana gelen yara izleri,  darbeden dolayı meydana gelen yara izleri ve  yanık izleri tedavisinde uygulanır.
 3. Bu ürün vücudun sadece dış yüzeyine uygulanır.
 4. Çocuklarda güvenli bir biçimde uygulanabilir.
 5. Ürünün kullanımı tedavi edilecek izin büyüklüğüne göre haftalarca veya aylarca sürebilir.  İlacınızı hekimin reçetede belirttiği biçimde ve sürede kullanınız.
 6. Şayet jeli uygulayacağınız bölge yüzünüzde ise jeli uyguladıktan sonra 4-5 kurumasını bekleyiniz. İyice kuruduktan sonra makyaj yapılabilir.
 7. Ürünü iyileşmemiş açık yaralara kullanmak sakıncalıdır.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ürünü kullanmak sakıncalıdır.

DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Jeli uygulayacağınız bölgeyi yıkayıp, kurulayınız. Ürünü parmağınızın ucuyla küçük bir miktar alıp,  ince bir tabaka halinde  tedavi edilecek bölgeye sürünüz. 4-5 dakika kendi kendine kurumaya bırakınız.  İstenen sonucun alınabilmesi için en az 2 ay boyunca sabah 1 – akşam l kere olmak üzere düzenli bir biçimde kullanılması gereklidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

 

laç Etken Maddesi:  Siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester

Ticari-Jenerik ismi:  DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.