TRIAVER Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Triamsinolon Asetonid olan TRIAVER Ampul, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan maddelerin salınımını engelleyen bir preparattır. Akciğer hastalığı, saman nezlesi, polen astımı, kollojen doku hastalıkları, endokrin hastalıklar,  mide ve barsak sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, göz hastalıkları, kan hastalıkları, neoplastik hastalıklar ve ödem ve benzeri  yangılı, iltihaplı ve alerjik hastalıkların tedavisinde uygulanır.

TRIAVER Ampul Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Akciğer hastalığı, kollojen doku hastalıkları, endokrin hastalıklar,  mide ve barsak sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, göz hastalıkları, kan hastalıkları, neoplastik hastalıklar ve ödem ve benzeri  yangılı, iltihaplı ve alerjik hastalıkların tedavisinde uygulanır.
 3. Saman nezlesi veya polen astımı olan hastalarda 40-100 mg dozda tek bir enjeksiyon ile bütün bir polen mevsimi sürecinde rahatlama sağlanabilir.
 4. Şayet, herhangi bir enfeksiyon geçiriyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet son zamanlarda  böbrek yetmezliği, peptik ülser, şeker hastalığı, tüberküloz, bağırsak hastalığı, kanser, sara (epilepsi), myastenia gravis (kaslarda aşın yorgunluk hissi ile kendini gösteren bir hastalık) veya glokom (göz içi basıncının yükselmesi) geçirdiyseniz veya kemiklerde kırılganlığa sebep olan bir hastalığınız (osteoporoz) varsa veya su çiçeği veya kızamık geçiriyorsanız, kan pıhtılaşma probleminiz, kalp yetmezliği, zihinsel bozukluk, tiroid fonksiyon bozukluğu, siroz, yüksek tansiyon hastalığı gibi vakıalardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun almayabilir veya ilacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Yakın zamanda aşı olduysanız veya tedavi sırasında aşı olacaksanız hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 7. Bu ilacın kullanımı, tansiyonunuzda yükselmeye, su ve tuz tutulmasına, potasyum ve kalsiyum atılımında artışa neden olabileceğinden diyetinizde tuz kısıtlaması ve potasyum ilavesi gerekebilir.
 8. Bu ilaç vücutta enfeksiyonlarla mücadele eden kan hücrelerinin azalmasına neden olabilir. Hasta ve enfeksiyonlu kişilerle temastan kaçınmalısınız.
 9. Bu ilacın çocuklarda kullanımı çocukların gelişimini etkileyebilir. Şayet bu ilacı kullanırken, çocuğunuzda büyüme geriliği gözlemlerseniz, doktor ile görüşünüz.
 10. Bu ilacı, 6 yaşından küçük çocuklara uygulamayınız.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

TRIAVER Ampul’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç, geniş kaslara derin enjeksiyon yolu ile veya eklem içine uygulanmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Düzensiz kalp atışları, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon, ülser, pankreas iltihabı, hazımsızlık, kemiklerde kırılganlık, halsizlik, güçsüzlük, bayılma, nöbet gibi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde  tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Triamsinolon Asetonid

Ticari-Jenerik ismi:  TRIAVER Ampul

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.