Çinko Oksit Hakay Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi  Çinko oksit olan Çinko Oksit Hakay Pomad, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü veya  gelişmelerini önleyici bir preparattır. Şeker hastalığından dolayı meydana gelen yaralar, yatak yaraları, meme başı çatlakları, enfeksiyona bağlı olmayan yara ve yanıklar, güneş yanıkları, pişikler  ve cilt tahrişlerini tedavi  edicidir.

Çinko Oksit Hakay Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Şeker hastalığından dolayı meydana gelen yaralar, yatak yaraları, meme başı çatlakları, enfeksiyona bağlı olmayan yara ve yanıklar, güneş yanıkları, isilik, böcek sokmaları, el çatlakları, anüs çatlakları,  pişikler  ve cilt tahrişlerini tedavi  edicidir.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Şayet çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınmalısınız.
 5. İlacı derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 6. İlacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iki üç hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

 

Çinko Oksit Hakay Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

 

Etken Maddesi: Çinko oksit

Ticari-Jenerik ismi:  Çinko Oksit Hakay Pomad

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.