VOXUS 245 mg film kaplı tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : VOXUS film kaplı tablet, HBV (Hepatit B Virüsü) ve HIV hücrelerinin vücutta üremesini önleyici etkiye sahip Tenofovir disoproksil adlı etken maddeyi içinde bulundurur. VOXUS, kronik hepatit (karaciğer iltihabı) ve AIDS hastalığına sebep olan HIV (İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü) enfeksiyonu tedavisinde uygulanır.   VOXUS 245 mg film kaplı tablet Kullananlar için Uyarılar : VOXUS, HBV (Hepatit B Virüsü) ve HIV hücrelerinin vücutta üremesini önleyen bir preparattır. Formülü: 1 tablet VOXUS’ta 245 mg aktif madde tenofovir disoproksile karşılık 300 mg tenofovir disoproksil fumarat bulunur. Diğer maddeler: Prejelatinize nişasta, Magnezyum stearat, 43.00 mg Laktoz monohidrat, Hipromeloz,  Mikrokristalin selüloz (PH …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.