BACODERM Krem

Kullanımı:

Etken maddesi  Mupirosin olan BACODERM Krem, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyerek çalışan, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotik  preparattır. Kıl kökü iltihabı; çıban; sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin bulaşıcı bir cilt hastalığı olan impedigo tedavisinde ve  bakteriyel cilt enfeksiyonları tedavisinde uygulanır.

BACODERM Krem Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kıl kökü iltihabı; çıban; sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla belirgin bulaşıcı bir cilt hastalığı olan impedigo tedavisinde ve  bakteriyel cilt enfeksiyonları tedavisinde uygulanır.
 3. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 4. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza, ağzınıza, geniş ve açık yaralara uygulamayınız. İlacın fazla emilimi böbreklerinizde hasara sebep olur.
 5. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Ancak giysilerinizi korumak için ilacı uyguladığınız bölgeye bir gazlı bez veya pamuk dokulu, hafif bir bez parçası kullanabilirsiniz.
 6. Reklam
 7. Şayet ilacı uyguladığınız bölgede, alışılmadık kaşıntı, kabarma, kızarıklık, soyulma, kuruluk gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. İlacı ağzınıza, burnunuza ve gözlerinize temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. İlacı yüz, göz çevrelerine ve vücudun kıvrımlı veya ince cilt bölgelerine kullanmamaya dikkat ediniz.
 10. İlacı kullanmaya başladıktan 7 gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 11. Bu ilaç genellikle 7 gün sürecinde uygulanır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

BACODERM Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacı uygulayacağız bölgeyi yıkayıp, kurulayınız. Daha sonra küçük bir miktar ilacı ilgili bölgeye uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede alışılmadık kaşıntı, kabarma, kızarıklık, soyulma, kuruluk gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Mupirosin

Ticari-Jenerik ismi:  BACODERM Krem

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
İmmuzinc Kapsül
İmmuzinc Kapsül

Kullanımı : İmmuzinc Kapsül, Beta glukan, Ekinezya, Propolis, Mürver, C vitamini ve Çinko’dan meydana gelen bir kapsuldür. İmmuzinc Kapsül, vücudun...

Fenistil Jel
Fenistil Jel

Kullanımı : Etken maddesi Dimentinden maleat olan Fenistil Jel, vücuttaki doğal bir  histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren...

Kapat