ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Diltiazem hidroklorür olan ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül, kalp ve  kan damarlarının gevşemesini sağlayarak,  kan akışını düzenler. Hipertansiyon (yüksek kan basıncı), anjina (göğüs ağrısı) ve kalp ritm bozuklukları  tedavisinde kullanılan bir preparattır.

ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalp ve  kan damarlarının gevşemesini sağlayarak,  kan akışını düzenler. Hipertansiyon (yüksek kan basıncı), anjina (göğüs ağrısı) ve kalp ritm bozuklukları  tedavisinde kullanılan bir preparattır.
 3. Yakın zamanda kalp krizi geçmişiniz ve seyreden düşük tansiyonunuz varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Konjestif kalp yetmezliği, böbrek hastalığı ve karaciğer hastalığınız var bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 5. Kullanmakta olduğunuz diğer tansiyon ve kalp ilaçlarınızı hekiminize söylemelisiniz.
 6. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir.
 7. Bu ilacı yüksek tansiyon için kullanıyorsanız, kendinizde iyi hissetseniz bile ilacın kullanımını durdurmayınız. Çünkü yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 8. Bu ilacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 9. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 10. Bu ilacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ile beraber alımı ilacın yan etkilerini arttırmaktadır. .
 11. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 12. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Genellikle günde bir defa alınır. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Yavaş, hızlı veya çarpıntılı kalp atışları, göğüs ağrısı,  sersemlik hissi, nefessiz kalma hissi, mide bulantısı, mide ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil rengi dışkı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, sarılık, vücutta şişlik ve hızlı kilo alma  vakıalarından herhangi birine sahip iseniz tıbbı yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Diltiazem hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  ALTIZEM-SR Mikropellet Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.