YONDELIS 1 MG IV

Ticari-Jenerik ismi: YONDELIS 1 mg  IV Konsantre İnfüzyonluk Çözelti İçin Toz. Endikasyon bilgisi: Trabektedin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. YONDELIS,  lokal ileri ve metastatik liposarkom ve leiyomiyosarkomda; kanserli hücrelerin üremesini önler. YONDELIS 1 mg IV sırasıyla, Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar; Antineoplastik ajan; Alkaloidler ve Diğer Doğal Ürünler; trabektedin olarak sınıflandırılmış biçimde, L01CX01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz YONDELIS 1 mg IV, JOHNSON AND JOHNSON SIHHI MALZEME SANAYİ  firmasının ürünüdür. YONDELIS 1 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri aşağıdadır.( Endikeleri, YONDELIS ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının

YONDELIS 1 MG IV neye iyi gelir?.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunu kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelir hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.