ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet

ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol  olan ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet, vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Diş ağrısı, adet dönemi  ağrısı (dismenore) ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır.  Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.

ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Diş ağrısı, adet dönemi ağrıları ve kas-iskelet sistemi ağrılarında uygulanır. Ek olarak ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.
 3. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Yaşlı hastaların mide ve bağırsaklardaki  ciddi yan etkilere maruz kalma olasılığı daha yüksektir.
 5. Aktif ve tekrarlayan mide ve bağırsak ülseri ve mide-bağırsak kanaması, şiddetli karaciğer  yetmezliği, şiddetli kalp yetmezliği, şiddetli böbrek yetmezliği vakıalarından birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İltihabi bağ dokusu hastalığı, sigara kullanımı, geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak hastalığı, geçirmiş olduğunuz mide kanaması öyküsü, yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte yaşanan bir kalp krizi, felç veya kan pıhtılaşması, üreme problemi veya kısırlık testi yaptıracak olmak, önceden yaşanmış Crohn hastalığı öyküsü, önceden yaşanmış  ülseratif kolit öyküsü, karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. İlacın vücuda verebileceği zararlı etkilere neden olmadığından emin olmak için  sık sık kan tahlil yaptırmanız ve karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol ettirmeniz gereklidir.
 8. 18 yaş altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol mide kanaması riskini artırmaktadır.
 10. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine veya araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkat etmelisiniz.
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. İlacın kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemekten yarım saat önce almanız gerekir. Günlük doz 3 tableti geçmemelidir ( 8 saatte bir).

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık ve ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Deksketoprofen trometamol

Ticari-Jenerik ismi: ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet

ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ZIRVEN-Film-Kaplı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/zirven-25-mg-film-kapli-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet Google
ZIRVEN 25 mg Film Kaplı Tablet Yandex
Bugün: 18-Nov-2018 18:03:01
Ulusalarası saat: 18-11-18 15:03:01
Yazı tarihi ve Günü : 7 Kasım 2018Çarşamba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
VITABIOL-C FORT Draje

Kullanımı : Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Niasinamid, Kalsiyum...

Noroxin Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Norfloksasin olan Noroxin Film Tablet, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonları  tedavi edici bir antibiyotiktir....

Kapat