AREX 50 mg film kaplı tablet

Arex Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Deksketoprofen trometamol olan AREX 50 mg, vücutta  iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici aynı zamanda ateş düşürücü özelliği olan bir preparattır.

AREX 50 mg, baş ağrıları, diş çekimi sonrası veya diş etlerindeki iltihaplanmanın neden olduğu diş ağrıları, regl sancısı, bel, boyun ağrısı ve benzeri kas-iskelet sistemi ve romatizmal ağrılarda; ayrıca ameliyat sonrası meydana gelen ağrılar ve ezilme/burkulmaya bağlı şişme ve ağrılarda da uygulanabilir.   AREX 50 mg film kaplı tablet Kullananlar için Uyarılar : Formülü :1 tablet AREX aktif madde olarak deksketoprofen trometamol (50 mg); diğer bileşenler : sodyum nişasta glikolat, titanyum.

AREX 50 mg film kaplı tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.