REMINYL Uzatılmış Salınımlı Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Galantamin hidrobromür olan REMINYL Uzatılmış Salınımlı Kapsül,  Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır.  Hafif ve orta dereceli Alzheimer türü demansın (Demans: Genellikle 50 yaşın üzerinde görülen ve çoğu kez yavaş ilerleyen, beynin bilgi, davranış, beceri ve gündelik yaşamı idame ettirmede gösterdiği yetersizliktir.) belirtilerinin tedavisinde ve beyin damarlarındaki hastalık ile ilişkili demansın belirtilerinin (unutkanlık, kişilik ve davranış değişimleri, bağımsızlığı yitirme, dil, beceri ve yönelim konularında yetersizlik ve benzeri )  tedavisinde uygulanır.

REMINYL Uzatılmış Salınımlı Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların etkisini azaltmaya yararlı bir preparattır. Hafif  ve orta dereceli Alzheimer türü demansın belirtilerinin iyileştirilmesi ile ilgilidir.
 3. Şayet ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 4. Şayet epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek hastalığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü, mide ülseri veya mide ülseri geçmişiniz, idrarınızı yapmakta güçlük çekiyorsanız veya yakın zamanda mesane ile ilgili bir ameliyat geçirdiyseniz, bağırsak tıkanıklığınız varsa veya yakın zamanda mide-bağırsak sistemi ile ilgili bir ameliyat geçirdiyseniz veya  aspirin veya aspirin benzeri ilaç kullanıyorsanız , kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilaç sükroz içerdiğinden, daha önceden bazı şekerlere karşı  emilim bozukluğu olduğu söylenen  hastalarda kullanılmamalıdır.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından doktor tavsiyesi olmadan 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Şayet herhangi bir ameliyat geçirme sorun var ise ameliyat zamanı gelmeden önce bu ilacı kullandığınızı hekiminize söylemeniz gereklidir. Doktorunuz bir süreliğine ilacı kullanmanızı durdurabilir.
 8. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak uyku hali ve baş dönmesi ve benzeri yan etkilere sahiptir. Hekiminize sormadan araç ve makine kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın kullanımı anne karnındaki doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer  ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

REMINYL Uzatılmış Salınımlı Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber veya aç karnına alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı ve benzeri vakıalarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Galantamin hidrobromür

Ticari-Jenerik ismi: REMINYL Uzatılmış Salınımlı Kapsül

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.