HAMETAN Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Hamamelis virginiana olan HAMETAN Pomad, iltihap giderici, bölgesel kanama durdurucu ve doku büzücü etkilere sahiptir. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için uygulanır.

HAMETAN Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik ve benzeri yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için uygulanır.
 3. Tedavi edilecek bölgeyi mikropsuz steril su ile yıkayınız. Lezyonlu bölgenin tamamını kaplayacak biçimde sürünüz.
 4. Pomadı uyguladığınız cilt bölgesini gerekli görülmesi halinde bir gazlı bez ile örtünüz.
 5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını  uygulamaktan  kaçınmalısınız.
 6. Meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, bebeği emzirmeden önce meme başını su ile temizleyiniz. Her emzirmeden sonra meme başına sürünüz.
 7. İlacın gözlerinize, ağız içine ve vajinaya kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

HAMETAN Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz. Gerekli ise sürdükten sonra gazlı bez ile kapatabilirsiniz. Günde birkaç kez sürebilirsiniz.
 3. Emziren annelerde bebe başı çatlaklarında, her emzirmeden sonra meme başına uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.  Bunlar ciddi yan etkilerdir.
 2. Yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

Etken Maddesi: Hamamelis virginiana
Ticari-Jenerik ismi:  HAMETAN Pomad

HAMETAN Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

HAMETAN-Pomad-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.