JUVELTA 880 MG/1 G GRANUL (20 SASE)

JUVELTA nedir ve Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Kalsiyum polistiren sülfonat etken maddesini içinde bulunduran JUVELTA 880 MG/1 G GRANUL (20 SASE), böbrek yetmezliği olan diyaliz hastalarında, diyaliz seansları arasında serum potasyum yüksekliğini tedavi ve önlemede; JUVELTA ayrıca potasyum zehirlenmesi vakıalarında kullanılan bir preparattır.   JUVELTA granül saşe Kullananlar için Uyarılar : JUVELTA’nın içindeki etken maddeye veya diğer bileşenlere alerji durumu var ise bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez. Kanınızda potasyum düzeyi düşükse (hipopotasemi var ise) veya  kalsiyum düzeyiniz yüksekse (hiperkalsemi var ise) , yayılabilen kötü huylu tümör,  kemik iliği kanseri, sarkidoz hastalığı, paratioid hormonu fazlalığı (hiperparatiroidizm) veya bağırsağınızda tıkanıklık var ise; bu

JUVELTA 880 MG/1 G GRANUL (20 SASE) neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.