MULTIMIX Pediatrik Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Vitamin Kompleksi (Vitamin A 2500 IU, Vitamin B1 0,9 mg, Vitamin B2 1 mg, Vitamin B6 1,3 mg, Nikotinamid 11 mg, D-Pantenol 3,5 mg, D-Biotin 85 mcg, Vitamin C 45 mg, Vitamin D3 400 IU, Vitamin E 8,94  mg)  olan MULTIMIX Pediatrik Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi vakıalarında, vitamin yetersizliği vakıalarında,  özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ek olarak tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık veya enfeksiyon vakıalarında, yanıklar, ateş, kronik ateş, kronik hemodiyaliz, karaciğer-safra kanalı hastalıkları, bağırsak hastalıkları, pankreas yetmezliğine bağlı olarak besinlerin yetersiz emilimi, protein eksikliği, yağ emilimi bozukluğu, ağız-boğaz hasarları ve sarılıkta tedaviye yardımcı olarak verilmektedir. 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vitamin gereksiniminde kullanılan bir preparattır.
  3. Hiperkalsemili hastalarda, A ve D hipervitaminözü olanlarda ve retinoid iyileştirilmesi gören hastalarda kullanılmamalıdır.
  4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  5. Kullanımı 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacı her kullanımdan önce çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 6 yaşından küçük çocuklarda günde 1/2 ölçek, 6 yaşın üzerindeki çocuklarda 1 ölçek alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Vitamin A , Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Nikotinamid, D-Pantenol, D-Biotin, Vitamin C, Vitamin D3, Vitamin E

Ticari-Jenerik ismi:  MULTIMIX Pediatrik Şurup

MULTIMIX Pediatrik Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

MULTIMIX-Pediatrik-Şurup-İlaç-Prospektüsü-1

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.