KYTRIL 2 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Granisetron hidroklorür olan KYTRIL 2 mg Film Tablet, vücutta mide bulantısı ve kusmayı uyaran kimyasalların etkilerini engelleyen bir preparattır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesinde uygulanır.

KYTRIL 2 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma vakıalarının önlenmesinde uygulanır.
 3. Dolasetron, ondansetron, palonosetron ve tropisetron etken maddeli ilaçlara alerji durumu varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacın kullanımı bağırsak hareketlerinizi yavaşlatabilir. Şayet bağırsak tıkanıklığından kaynaklanan bağırsak hareketlerinde sorunlarınız varsa; kullanmadan önce sorun hakkında hekiminize bilgi veriniz.
 5. Laktoz (süt şekeri) içermektedir. Şayet daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı hassas olduğunuz söylenmişse kullanmadan önce doktor ile konuşunuz.
 6. 12 yaşından küçük çocuklar kullanmamalıdır.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

KYTRIL 2 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, uykusuzluk, karaciğer fonksiyonlarında kan testleri ile gösterilen değişiklikler, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Granisetron hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: KYTRIL 2 mg Film Tablet

KYTRIL 2 mg Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

kytril-2-mg-film-tablet-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.