Dramamine Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Dimenhidrinat olan Dramamine Tablet, taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir preparattır.

Dramamine Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Taşıt tutmasının (hareket hastalığı) meydana getirdiği, bulantı, kusma, sersemlik ve baş dönmesini önleyen bir preparattır.
 3. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali, uykulu hal ve baş dönmesini arttırmaktadır.
 4. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri veya idrar yapmada güçlük, prostata büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı vakıalarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya doktorunuz doz ayarlamalarına  gereksinim duyabilir.
 5. İki yaşından küçük çocuklarda kullanımı uygun değildir.
 6. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Şayet araç veya makine kullanmak ve benzeri dikkat gerektiren etkinliklerde bulunacaksanız , dikkatli olmanız gereklidir.
 7. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Dramamine Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uyuşukluk, baş dönmesi, ağız kuruluğu, bulanık görme ve baş ağrısı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Dimenhidrinat

Ticari-Jenerik ismi: Dramamine Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.