Dermo-Rest Dermal Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Tiyokonazol olan Dermo-Rest Dermal Krem, mantarların cilt üzerinde üremesini engelleyen bir  preparattır.  Mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde uygulanır.

Dermo-Rest Dermal Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mantarların neden olduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde ve Candida ile komplike çocuk bezi pişiklerinin tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmak sakıncalıdır. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 5. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 6. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymeyiniz.Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 7. İlacın göz, burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Dermo-Rest Dermal Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak sürünüz. Derinin kıvrımlı bölgelerinde ise derinin yumuşamasını önlemek için az miktarda ilacı ovuşturarak uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Yanma, kaşıntı, ciltte tahriş, kızarıklık ve cilt kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Tiyokonazol

Ticari-Jenerik ismi:  Dermo-Rest Dermal Krem

Dermo-Rest Dermal Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Dermo-Rest Dermal Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.