Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Fenoksimetil penisilin potasyum olan Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre,bronşit vb.), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit gibi), ağız boşluğu ve diş eti iltihapları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, kızıl hastalığının önlenmesi, lenf düğümleri ve damarlarının iltihaplanması, romatizma ateşinin tedavisi ve nüksetmesinin önlenmesi ile ilgili penisilin grubu bir preparattır.

Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz  Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre,bronşit vb.), üst solunum yolu enfeksiyonları (farenjit, orta kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit gibi), ağız boşluğu ve diş eti iltihapları, kızıl hastalığının önlenmesi, lenf düğümleri ve damarlarının iltihaplanması, romatizma ateşinin tedavisi ve nüksetmesinin önlenmesi ile ilgili penisilin grubu bir preparattır.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Şayet karaciğer hastalığınız, böbrek hastalığı veya kalp hastalığınız  veya  astımınız   var ise  bu ilacı kullanmadan önce mutlaka hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 6. İlacın uzun süre kullanımından dolayı, bu ilacın etkili olmadığı  bazı enfeksiyonlar veya mantar enfeksiyonları gelişebilir.  Şayet ilacınızı kullanırken böyle bir durumla karşılaşırsanız, hekimi haberdar ediniz. Doktorunuz size uygun başka bir tedavi verecektir.
 7. Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir.  Şayet sulu ve kanlı ishaliniz var ise acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz. Çünkü bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır.
 8. Bu ilaç soğuk algınlığı, grip ve benzeri virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 9. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile hekimin verdiği kullanma süresini dikkate almak zorundasınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz’ in kullanım Şekli:

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Şişeyi iyici çalkalayınız. Şişedeki çizgiye gelmeyecek biçimde şişenin içine kaynamış soğutulmuş su dökünüz. İyice çalkalayınız. Daha sonra çizgiye kadar  kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Tekrar çalkalayınız. İlacınız kullanıma hazırdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ağır  ve sulu ishal, karın ağrısı, soluk cilt, halsizlik, böbrek iltihabı ve benzeri yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Fenoksimetil penisilin potasyum

Ticari-Jenerik ismi:  Cliacil Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.