ANGIODEL Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Bensiklan Hidrojen Fumarat olan  ANGIODEL Tablet, beyinde, kol ve bacaklarda ve diğer çevre organlarda kan dolaşımı bozuklukların tedavisinde kullanılan kan düzenleyici bir preparattır. Beyin kan dolaşımının azalmasından veya bozulmasından dolayı görülen baş dönmesi, baş ağrıları, kulak çınlaması, uyku bozuklukları, psikolojik bozukluklar, konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık ve zihinsel bozukluklara yol açabilen beyinde damar sertliği tedavisinde, bacaklarda damar sertliği sebebiyle meydana gelen dolaşım bozuklukları ( tek bacakta üşüme, baldırlarda gece duyulan kramplar, his kusuru, istirahat halinde görülen aralıklı bacak ağrısı gibi) tedavisinde ve diyabetik damar bozuklukları ( bacaklarda ülserler gibi) tedavisinde uygulanır.

ANGIODEL Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, beyinde, kol ve bacaklarda ve diğer çevre organlarda kan dolaşımı bozuklukların tedavisinde kullanılan kan düzenleyici bir preparattır.
 3. Şayet ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğunuz veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa veya kanama probleminiz, kalp  ritm bozukluğunuz veya daha önce geçirilmiş kalp krizi geçmişiniz varsa, son 3 gün içerisinde beyin kanaması geçirmişseniz, son bir yıl içinde beyin travması geçirdiyseniz  veya  sara (epilepsi) hastası iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. Bu vakıalardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet prostat büyümesine bağlı idrar yapma zorluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 5. Tansiyon ilacı, kalp ilacı, kan sulandırıcı ilaçlar, diğer damar genişletici ilaçlar, psikiyatrik ilaçlar ve anestezik ilaçlardan herhangi birini sürekli kullanıyorsanız, tedaviye başlamadan önce hekiminize devamlı kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz.
 6. 18 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. İlacın kullanımı baş dönmesine neden olabilir. Bu nedenle tedaviniz sırasında araç veya makine kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

ANGIODEL Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, karında şişkinlik, huzursuzluk, uyku bozuklukları, halüsinasyon ve geçici zihin bulanıklığı ve benzeri yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:  Bensiklan Hidrojen Fumarat

Ticari-Jenerik ismi: ANGIODEL Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.