NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Nebivolol hidroklorür, Hidroklorotiyazit  olan NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet, kalp ve dolaşımı (toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışı) düzenleyen ve vücutta üretilen idrar miktarını arttıran bir preparattır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) tedavisinde uygulanır. Tek başına  Nebivolol veya  Hidroklorotiyazid kullanımı ile yeterli kan basıncı kontrolü sağlanamayan, iki ayrı ilacın beraber kullanılması gerekli görülen  hastalarda tek ilaç olarak kullanılmaktadır.

NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalp ve dolaşımı (toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışı) düzenleyen ve vücutta üretilen idrar miktarını arttıran bir preparattır.
 3. Kendinizi iyi hissetseniz bile ilacın alımını durdurmayınız, kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez. Bundan dolay yüksek tansiyonunuz olsa bile bunu hissedemeyebilirsiniz. Hayatınızın geri kalan kısmında tansiyon ilacı kullanmanız gerekebilir.
 4. Şayet düşük tansiyon, düşük nabız, karaciğer yetmezliği veya karaciğer fonksiyon bozukluğu, ani kalp yetmezliği ve kontrol altına alınmamış kalp yetmezliği, kalp hastalıkları, kalp hastalığına bağlı veya kalpten kaynaklanan şok durumu, kan dolaşımı problemleri, nefes darlığı öyküsü, gebelik veya emzirme döneminde olmak ve benzeri vakıalardan herhangi biri veya bir kaçı varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya diyabet (şeker hastılığı), yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi öyküsü veya tiroid bozukluğunuz veya ellerin ve parmakların soğuğa bağlı olarak hissizleşmesi durumu veya amfizem (doku ve organlar arasında hava kalması), astım veya bronşit hastalığınız varsa bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Reklam
 7. Herhangi bir  ameliyat geçirme sorun var ise ameliyat öncesi bu ilacı ne kadar süredir kullandığınızı hekiminize bildirmelisiniz. İlacın alımını kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 8. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettirmeniz gereklidir.
 9. İlacın kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. Çünkü ilacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir veya ağır göğüs ağrısı veya kalp krizi ve benzeri ciddi kalp hastalıklarına neden olabilir. İlacı yavaş yavaş azaltarak bırakmanız gerekebilir.
 10. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 11. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ile beraber alımı ilacın yan etkilerini arttırmaktadır. .
 12. Bu ilaç, diyet, egzersiz ve kilo kontrolünü içeren  tedavi biçiminin sadece bir parçasıdır. Diyet, ilaç kullanımı, egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı biçimde uymalısınız.
 13. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren  etkinliklerde dikkatli  olunuz.
 14. Çocuklarda ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 15. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Doğmamış bebek için zararlı olabilir.

NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Reklam
 3. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerle beraber veya aç karnına alabilirsiniz. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Nefes darlığı, bayılacakmış ve benzeri hissetme, baş dönmesi, baş ağrısı, kabızlık, ishal, el ve ayaklarda soğukluk hissi veya  hissizleşme, bileklerde ve ayaklarda şişlik, bilinç bulanıklığı  vakıalarından herhangi birine sahip iseniz tıbbı yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Nebivolol hidroklorür, Hidroklorotiyazit

Ticari-Jenerik ismi: NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet

NEVIMOL PLUS Film Kaplı Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

NEVIMOL-PLUS-Film-Kaplı-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.