Vfend Film Kaplı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Vorikonazol olan Vfend Film Kaplı Tablet, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen antibiyotik bir preparattır. Karaciğer, akciğer, yemek borusu, dalak, kan, boğaz ve ağız ve benzeri vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen mantarların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde uygulanır.

Vfend Film Kaplı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen antibiyotik bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya kalp ritm bozukluğunuz, mantar enfeksiyonu için kullanılan herhangi bir antibiyotik ilaca karşı alerji geçmişiniz, düşük veya yüksek kalsiyum, potasyum ve magnezyum seviyesi  vakıalarından herhangi biri veya bir kaçı var ise  bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmanız için belirli aralıklarla kan tahlilleri yaptırınız. Ek olarak karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı kontrol ettiriniz.
 5. Bu ilacın kullanımı görme problemlerine yol açabilir. Şayet ilacı 28 günden fazla süredir kullanıyorsanız, göz doktoruna muayene olmalısınız.
 6. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız. Çünkü bu ilaç cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.  Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 7. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir.
 8. Hamilelerde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Tedavi sırasında gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı  kullanmak sakıncalıdır.

Vfend Film Kaplı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile yemeklerden bir saat önce veya bir saat sonra almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında düzensizlik, göğüs ağrısı (anjina), yüksek ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, cilt döküntüsü, baş ağrısı, sarılık, böbrek yetmezliği, kanlı idrar, depresyon, halüsinasyon, ajitasyon, bilinç bulanıklığı ve benzeri yan etkilerde tıbbi yardım için acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Vorikonazol

Ticari-Jenerik ismi: Vfend Film Kaplı Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.