PSOVATE Losyon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Klobetazol propiyonat olan PSOVATE Losyon, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı bir preparattır. Sedef hastalığı ve zor tedavi edilen egzamalar ve benzeri cilt rahatsızlıklarında iltihabın etkilerini azaltmak için uygulanır. Sadece saçlı deriye uygulanır.

PSOVATE Losyon Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sedef hastalığı ve zor tedavi edilen egzamalar ve benzeri cilt rahatsızlıklarında iltihabın etkilerini azaltmak için uygulanır. Sadece saçlı deriye uygulanır.
 3. Şayet, uygulanan bölgede (saçlı deride) enfeksiyonunuz varsa, uçuk veya su çiçeği ve benzeri deride virüs enfeksiyonunuz  veya mantar veya diğer mikropların neden olduğu iltihaplanma,  kızarıklık, kaşıntı varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 4. Gözünüze temasından kaçınmalısınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 6. İlacı uygulamadan önce, saçınızın kuru olduğundan emin olunuz. Sabah akşam iyileşme meydana gelinceye kadar saç derisine az miktarda uygulayınız. Başkasına uyguluyor iseniz uygulama sonrasında ellerinizi yıkayınız veya uygulamayı eldiven ile yapınız.
 7. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 8. 1 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır.
 9. Yanıcı içerik ihtiva ettiğinden, uygulama sırasında sigara içilmemeli, ateşe yaklaşılmamalıdır.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PSOVATE Losyon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Sadece saçlı deriye uygulanır. İlacı uygulamadan önce, saçınızın kuru olduğundan emin olunuz. Sabah  ve akşam iyileşme meydana gelinceye kadar saç derisine az miktarda uygulayınız. Başkasına uyguluyor iseniz uygulama sonrasında ellerinizi yıkayınız veya uygulamayı eldiven ile yapınız. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama yerinde kızarıklık, döküntü, kaşıntı ve yanma hissi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Klobetazol propiyonat
Ticari-Jenerik ismi: PSOVATE Losyon

PSOVATE Losyon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

PSOVATE Losyon Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.