Cycladol Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Piroksikam olan Cycladol Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Romatizmal hastalıklarda veya eklem iltihabının neden olduğu ağrı veya iltihabi vakıalar ile ilgilidir. Ateş düşürücü özelliği de mevcuttur. Eklem kıkırdaklarında meydana gelen aşınma , ağrı ve hareket kaybı ile kendini gösteren eklem iltihaplanması ve tendon iltihabı tedavisinde uygulanır. Ek olarak, vücudun herhangi bir yerinde hasar ve zedelenme sonrası meydana gelen ağrıların tedavisinde uygulanır.

Cycladol Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücutta  iltihap ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve iltihap vakıalarında etkili bir preparattır. Ateş düşürücü özelliği de mevcuttur.
 3. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama ve ciddi kalp yetmezliği vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, kalp yetmezliği, geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, bronşiyel astım,  karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı , sigara kullanımı ve benzeri vakıalardan herhangi biri var ise  hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyulabilir.
 5. Reklam
 6. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşın sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 8. İlacın kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. ilacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 9. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 10. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Çünkü alkol mide kanaması riskinizi arttırabilir.
 11. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 12. İlaç düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Şayet araç veya makine kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız.
 13. 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 14. Hamilelerde bu ilacın kullanımı doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamile iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız hekimi bilgilendirinz.  Emzirme döneminde hekiminize sormadan bu ilacı  kullanmak sakıncalıdır.
 15. Reklam

Cycladol Tablet’ in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerle beraber veya yemeklerden sonra alınır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, iştah kaybı, titreme, sarılık, mide ülseri, mide kanaması , kanlı ve katranımsı dışkı, koyu idrar, böbrek yetmezliği, yüksek tansiyon, hızlı veya düzensiz kalp atışı ve benzeri yan etkiler görüldüğünde hemen ilacı kesip derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Sarvastan Fort Film Tablet
Sarvastan Fort Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan Sarvastan Fort Film Tablet,  kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin...

INSUFOR 1000 mg Film Tablet
INSUFOR 1000 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Metformin hidroklorür olan INSUFOR 1000 mg Film Tablet, tek başına diyet ve egzersizin kan şekeri...

Kapat