AKNEFLOKS Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Nadifloksasin olan AKNEFLOKS Krem, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotiktir. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi mevcuttur. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu meydana gelen içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin iltihaplı sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.

AKNEFLOKS Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisi mevcuttur. Genellikle gençlerde görülen kıl kökü çevresinde yaşayan  bakterilerin aktivitesi sonucu meydana gelen içi iltihap dolu kabarcıklar ve pembe-kırmızı kabarcıklarla belirgin iltihaplı sivilcelerin (akne vulgaris) tedavisinde ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.
 3. Açık yaraların olduğu bölgeye uygulamayınız.
 4. Ağzınıza, burnunuza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalısınız.
 6. 14 yaşından küçük çocukların sivilce tedavisinde kullanmak sakıncalıdır.
 7. Tedavi sürecinde cildinizi alkol içermeyen sabunlarla yıkayıp, temizleyiniz. Tedavinin iyi sonuç vermesi için tedavi sürecinde makyaj yapmayınız.
 8. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

AKNEFLOKS Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi yıkayınız ve kurulayınız. Az miktarda kremi herhangi bir olası enfeksiyonu önlemek için bir parça pamuk ile ince bir tabaka halinde sürünüz.
 3. Sivilceli bölgeye sabahları ve akşam yatmadan önce olmak üzere, günde 2 defa uygulayınız.
 4. Normal tedavi süresi 8 haftadır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kremin uygulandığı bölgede, yanma,  kızarıklık, hassasiyet gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 3. Uygulanan bölgede kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Nadifloksasin
Ticari-Jenerik ismi:  AKNEFLOKS Krem

AKNEFLOKS Krem Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

AKNEFLOKS Krem Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.