FERRO AROMA Şurup

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ferrik amonyum sitrat olan FERRO AROMA Şurup, demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacı olup,(antianemik).  Anemi (kansızlık) gelişip gelişmemesine bakılmaksızın gizli ve belirgin demir eksikliğinde, özellikle çocuklarda, gebe ve emziren kadınlarda ve diyet yapan kişilerde görülen beslenme yetersizliğine bağlı demir eksikliği anemisinde,   akut ve kronik kan kaybında görülen demir eksikliği anemisinde ve anemi (kansızlık) ile beraber olan veya olmayan demir eksikliği tedavisinde uygulanır.

FERRO AROMA Şurup Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacı olup,
  3. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durum dişleri fırçalayarak diş temizliği ile düzeltilebilir.
  4. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için doktor gözetiminde uygulanabilir.

FERRO AROMA Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık ve karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ferrik amonyum sitrat
Ticari-Jenerik ismi: FERRO AROMA Şurup

FERRO AROMA Şurup Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

ferro-aroma-surup-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.